Tartalomjegyzék
Egészségesebb élet
egyél zöldséget és gyümölcsöt minden nap
A zöldségek és gyümölcsök rendkívül fontosak az egészséges étrendben, gazdagok vitaminokban, ásványi anyagokban, antioxidánsokban és rostokban, amelyek hozzájárulnak az optimális egészséghez és jóléthez. Próbálj friss, helyi és szezonális termékeket vásárolni, mert általában ezek a legtáplálóbbak. A legmegfelelőbb beszerzési helyek a piacok, a vidéki rokonság (ha van) vagy otthon is termeszthetsz.
napi séta
Sétálj naponta 10000 lépést. Ha ez elsőre túl sok, csökkentsd úgy, hogy ne legyen túl könnyű, de ne is legyen túl nehéz elérni a kitűzött lépésszámot. Például ha nem szoktál sétálni, lehet 2000 lépés az első héten a napi célod. Amikor ez már megy, emeld a célt. Ha nem megy minden nap, menj minden második nap, csak kezd el valahol.
igyál vizet
Nem lehet eléggé hangsúlyozni a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel fontosságát, de mi a helyzet a minőséggel? Próbáld meg lecserélni a cukros, mesterségesen édesített és ízesített üdítőket vízre. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a víznek is lehet változatosságot adni, anélkül, hogy cukorral vagy mesterséges édesítőszerekkel dúsítanánk. Például citrom-, lime-, vagy uborkaszeleteket, mentaleveleket vagy friss gyümölcsöket, esszenciális olajokat* adhatunk a vízhez, hogy ízesebbé és élvezetesebbé tegyük.
tölts időt a napon és a friss levegőn
Sétálj, napozz, sportolj, kirándulj vagy csak feküdj ki a napra, hogy közvetlen érje a bőrödet. A napvédelemre is figyelj oda, ha erős az UV, mert a jóbol is megárt a sok és égési sérüléseket is szenvedhetsz. Javaslom, hogy fizikai naptejet használj, amivel elkerülheted az allergiás reakciókat, napérzékenységet és a bőrrákot is, amit a kémiai naptejek okozhatnak hosszútávú használat esetén.
szortírozz, adományozz, gondolkozz
A legtöbb ember háza vagy lakása olyan dolgok tárolására szolgál, amikre nincs szüksége. Gondolj csak a szekrényedre. Van benne olyan ruhadarab, amit az elmúlt évben nem hordtál? Esetleg még több ideje? A tárolóban, garázsban, padláson vagy a pincében tárolt dolgokra mind szükség van? Az értelmetlenül tárolt dolgok elveszik a tereket és zsúfoltságot okozhatnak az életterünkben is. Szabadulj meg a feleslegessé vált dolgoktól, add el vagy adományozd olyannak, aki örül neki és hasznát tudja venni. Amikor pedig új dolgok vásárlásán gondolkozol, várj pár napot és tedd fel a kérdést, hogy valóban szükséged van rá? Tényleg hasznos? Biztosan kell új?
Az egészséges élet alapelveit a NEWSTART életmód program kiválóan leírja. Kategorizálja a különböző területeket, amire érdemes odafigyelnünk, ha hosszú, boldog és egészséges életet szeretnénk élni.
NEWSTART életmód program
Táplálkozás (Nutrition)
A megfelelő táplálkozás alapja a növényi alapú, teljes értékű élelmiszerek fogyasztása, melyek gazdagok vitaminokban, ásványi anyagokban, antioxidánsokban és rostokban. Ezek az ételek hozzájárulnak az egészségünk megőrzéséhez és a jó közérzetünk fenntartásához. Ugyanakkor fontos kerülni az egészségtelen, feldolgozott és gyors ételek fogyasztását, mivel ezek hozzájárulhatnak az egészségi problémák kialakulásához és az elhízáshoz. Mielőtt belevágnánk az egészséges táplálkozásba, fontos kihangsúlyozni a metabolikus rendszerünk szerepét.
Mi az a metabolikus rendszer?
A metabolikus vagy anyagcsere rendszer a szervezetünkben zajló biokémiai folyamatok összessége, melyek során a tápanyagokat lebontják és energiává alakítják át, vagy új molekulák és sejtek képződnek. A metabolikus rendszer egészsége befolyásolja a testünk működését, mivel a rendszer gondoskodik a tápanyagok feldolgozásáról és az energia előállításáról.
Ha a metabolikus rendszer egészséges, akkor a szervezet hatékonyan képes szabályozni a testtömegét, fenntartani a fizikai aktivitást és megbirkózni a betegségekkel. Ha egészségtelen, számos betegséghez és rendellenességhez vezethet, mint például a cukorbetegség, szív- és érrendszeri betegségek, elhízás, csontritkulás, hormonális zavarok, fáradtság és energiahiány.

Hogyan tudjuk helyrehozni az anyagcserénket?
Az anyagcserét számos tényező befolyásolja, köztük a genetika, életkor, nem, fizikai aktivitás szintje, étrend és még sok más. A jó anyagcsere öt alap pillére a helyes étkezés és megfelelő hidratálás, napi mozgás, elegendő pihenés, jó kapcsolatok és helyes táplálékkiegészítés. Figyeljünk oda ezekre és támogassuk a szervezetünket megfelelően, előregítve az optimális működését.
A testünk olyan tulajdonunk, amit nem lehet lecserélni, amikor elromlik. Folyamatos karbantartsást igényel, hogy jól szolgáljon minket és a mi felelősségünk, hogy ne rövidítsük le az életidőnket a rossz döntéseinkkel és a szokásainkkal. Szerencsére csak rajtunk áll, hogyan tartjuk formában a testünket, lelkünket és a szellemünket. Fontos, hogy az önmagunkkal ápolt kapcsolatunk is jelentős része a folyamatnak, hiszen ha bűntetjük vagy bántjuk magunkat valamiért, az negatív hatású szokásokat eredményezhet.
A vércukorszint szabályozása is fontos a jó anyagcsere működéséhez. A glikémiás index (GI) egy skála, amely az élelmiszerek hatását méri a vércukorszintre.
Az alacsony GI-értékű élelmiszerek lassabban emésztődnek és szívódnak fel, így a vércukorszintet kevésbé emelik meg, ami hosszabb ideig tartó teltségérzetet és stabilabb energiaszintet eredményez. Az alacsony GI-értékű étrend segíthet a testsúly kontrollálásában és a cukorbetegség megelőzésében, mindkettő fontos a metabolikus egészség szempontjából.


Alacsony (Low) GI-érték (55 vagy kevesebb)
zöldségek, néhány gyümölcs (alma, narancs, bogyós gyümölcsök), teljes kiőrlésű gabonák, hüvelyesek, diófélék és tejtermékek
Közepes (Medium) GI-érték (56-69)
egész búza kenyér, gyorsan főzős zabpehely, mazsola, banán és néhány jégkrém
Magas (High) GI-érték (70 vagy több)
fehér kenyér, burgonya, rizs, néhány gabonapehely, cukros édességek és szőlő

szedj könnyen felszívódó táplálékkiegészítőket
Az ilyen táplálékkiegészítőkben található vitaminok és ásványi anyagok könnyen emészthető formában állnak rendelkezésre, és segítenek a szervezetnek gyorsan és hatékonyan felhasználni a tápanyagokat. Ilyenek például a fermentált vitaminok, a superfoodok, a kollagén és az Omega-3 zsírsavak.
egyél zöld köretet a húsok mellé
A húsok mellé zöld köretet (mint például párolt zöldségeket, salátát, spenótot) fogyasztani nem csak az étel ízét és tápértékét javítja, de segít is a tápanyagok kiegyensúlyozott bevitelében. A zöldségek gazdagok rostokban, vitaminokban és ásványi anyagokban, és alacsonyak kalóriában.
egyél kevesebb cukrot és fehér lisztet
A túlzott cukorfogyasztás összefüggésbe hozható az elhízással, a szívbetegségekkel, a 2-es típusú cukorbetegséggel és más egészségügyi problémákkal. Az üdítőket és édesített italokat érdemes teljesen kihagyni az étrendünkből. Helyettük fogyasszunk vizet, frissen facsart zöldség- és gyümölcslevet vagy cukrozatlan limonádét. A feldolgozott élelmiszereket, édességeket és süteményeket is kerüljük, minimalizáljuk a péksütemények fogyasztását és ha sütünk lehetőség szerint haszáljunk egészségesebb alternatívát a fehér lisztnél, például teljes kiörlésű vagy durum lisztet.
egyél zöldséget és gyümölcsöt minden nap
A zöldségek és gyümölcsök rendkívül fontosak az egészséges étrendben, gazdagok vitaminokban, ásványi anyagokban, antioxidánsokban és rostokban, amelyek hozzájárulnak az optimális egészséghez és jóléthez. Próbálj friss, helyi és szezonális termékeket vásárolni, mert általában ezek a legtáplálóbbak. A legmegfelelőbb beszerzési helyek a piacok, a vidéki rokonság (ha van) vagy otthon is termeszthetsz.
TerraGreens
Lifelong Vitality csomag
MetaPWR csomag
9 féle kollagén, NMN,
esszenciális olajok
Testmozgás (Exercise)
A rendszeres testmozgás és edzés kiemelkedő fontossággal bír az egészség és a jó közérzet fenntartásában. Az egészséges életmód egyik alapja a testmozgás, és a különböző típusú edzések, beleértve az erősítő edzéseket és a kardiovaszkuláris (pl gyaloglás, biciklizés, úszás, futás, aerobik stb) gyakorlatokat, számos előnyt hoznak a test és az elme számára.
erősítő gyakorlatok
A napi erősítő gyakorlatok nem feltétlenül jelentenek hosszú és kimerítő edzéseket. Akár rövid időtartamú és egyszerű gyakorlatok is hatékonyak lehetnek, ha rendszeresen végzik őket. Lehetnek ezek akár fekvőtámaszok, kitörések, guggolások, hasizom gyakorlatok. A lényeg a kitartás és a rendszeresség. Számtalan saját testsúlyos edzés elérhető az interneten, de személyi edzőt is fogadhatunk.
nyújtás
A nyújtás javítja az izom- és ízületi mobilitást, megelőzheti a sérüléseket, segít ellazítani és csökkenteni az izomfeszültséget. Ha irodai munkát végzel nagyon fontos odafigyelni, a megfelelő mennyiségű és minőségű mozgásra. Fontos, hogy a nyújtásokat óvatosan és kontrolláltan végezzük, és ne ugorjunk bele hirtelen és intenzív mozdulatokba, mert ez sérülésveszélyes lehet. A megfelelő légzés és relaxáció is fontos része a hatékony nyújtásnak. A jóga gyakorlatok kiválóak a napi nyújtáshoz, erősítéshez és testmozgáshoz.
napi séta
Sétálj naponta 10000 lépést. Ha ez elsőre túl sok, csökkentsd úgy, hogy ne legyen túl könnyű, de ne is legyen túl nehéz elérni a kitűzött lépésszámot. Például ha nem szoktál sétálni, lehet 2000 lépés az első héten a napi célod. Amikor ez már megy, emeld a célt. Ha nem megy minden nap, menj minden második nap, csak kezd el valahol.

Deep Blue Polyphenol complex
Izom és ízületek mintacsomag
Sportolók csomagja
Víz (Water)
A megfelelő hidratáció az egészségünk és jólétünk szempontjából kiemelkedően fontos. A napi elegendő mennyiségű víz fogyasztása hozzájárul az optimális testfunkciók fenntartásához. A víz fontos szerepet játszik a testhőmérséklet szabályozásában, a tápanyagok szállításában, a méreganyagok eltávolításában és az emésztés támogatásában.
A vízpart közelségének nyugtató és stresszcsökkentő hatása szintén rendkívül fontos. A természeti környezetben való tartózkodás és a víz látványa nyugtató hatással van az idegrendszerre és segít csökkenteni a stresszt. A természetben való sétálás, a víz hangjának hallgatása vagy a lábunkat a vízbe áztatása pozitív hatással lehet az állapotunkra és a mentális egészségünkre.
tölts időt a vízparton
Nem mindenki él vízpart közelében, de ha teheted, menj ki a szabadba és sétálj egyet a vízparton.
igyál vizet
Nem lehet eléggé hangsúlyozni a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel fontosságát, de mi a helyzet a minőséggel? Próbáld meg lecserélni a cukros, mesterségesen édesített és ízesített üdítőket vízre. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a víznek is lehet változatosságot adni, anélkül, hogy cukorral vagy mesterséges édesítőszerekkel dúsítanánk. Például citrom-, lime-, vagy uborkaszeleteket, mentaleveleket vagy friss gyümölcsöket, esszenciális olajokat* adhatunk a vízhez, hogy ízesebbé és élvezetesebbé tegyük.

Napfény (Sunlight)
A napfény a barátunk, lehetővé teszi a D-vitamin termelést, javítja a hangulatot, növeli az energiaszintet és erősíti az immunrendszert is. Fontos azonban a bőrünket védeni az erős napsugárzástól. Vehetünk fel olyan ruházatot, ami fedi a bőrünket és ez által véd a napsugárzás ellen, de alkalmazhatunk naptejet is a megfelelő védelem érdekében. Két fő típusú naptejet különböztetünk meg: kémiai és fizikai.
Kémiai
A kémiai naptejek olyan termékek, amelyekben napvédelmet biztosító vegyi anyagok találhatók. Ezek az anyagok elnyelik az UV sugarakat, majd a bőrben kémiai reakcióval lebontják és elnyelik a káros UV sugarakat. A kémiai naptejek általában könnyű textúrájúak és könnyen felszívódnak a bőrbe, ezáltal bejuthatnak a véráramba is. A tengerbe kerülő naptejmaradványok hozzájárulhatnak a korallok és a tengeri élővilág károsodásához.
- összetevői vegyi anyagok (oxybenzone, homosalate)
- felszívódik a bőrbe
- elnyelik az UV sugarakat
- 15-30 perc után védi a bőrt
- károsíthatja a tengeri élővilágot
- könnyen felszívódik, nem látható
Fizikai
A fizikai naptejek vagy más néven fizikai blokkolók olyan termékek, amelyekben a napvédelmet biztosító fizikai anyagok, például cink-oxid vagy titán-dioxid találhatók. Ezek az anyagok a bőrön maradva visszaverik az UV sugarakat anélkül, hogy felszívódnának. A fizikai naptejek vastagabb, fehéres réteget képezhetnek a bőrön, és az UV sugarakat azonnal blokkolják. Továbbá nem káros a környezetre, beleértve a tengeri élővilágot és korallzátonyokat is.
- összetevői természetes anyagok (cink-oxid, titán-dioxid)
- a bőr felszínén marad
- visszaverik az UV sugarakat
- azonnal védi a bőrt
- biztonságos a tengeri élővilág számára
- enyhén fehéres réteget képez a bőr felszínén
tölts időt a napon
Sétálj, napozz, sportolj, vagy csak feküdj ki a napra, hogy közvetlen érje a bőrödet. A napvédelemre is figyelj oda, ha erős az UV, mert a jóbol is megárt a sok és égési sérüléseket is szenvedhetsz. Fontos, hogy olyan naptejet használj, ami nem kémiai, mert ezek allergiás reakciókat, napérzékenységet és bőrrákot is okozhatnak hosszútávon.
engedd be a napfényt az életteredbe
Nem lehetünk mindig a szabadban, de a napfény jótékony hatását bent is élvezhetjük. Engedjük be a napfényt az életterünkbe, mert segíthet javítani a hangulatunkat, csökkenti a stresszt, a szorongást és a depressziót.

- SPF 30 UVA és UVB védelem
- 80 percig vízálló
- NEM tartalmaz parabéneket, ftalátokat, fenoxietanolt, oxibenzont vagy mesterséges illatanyagokat
- összetevői többek között: cink-oxid, avokádóolaj, málna magolaj, aloe vera, kurkuma kivonat, jojobaészterek, E-vitamin
Mértékletesség (Temperance)
A kiegyensúlyozott életmód lényege, hogy tudatosan és önfegyelmezetten éljünk, olyan mértékletességgel, amely segít megőrizni a testi és lelki egészségünket, valamint fenntartani a pozitív életminőséget. A kiegyensúlyozott életmódra való törekvés segíthet elkerülni a káros szokásokat és csökkenteni a káros hatásokat.
A kiegyensúlyozott életmódhoz való törekvés segíthet csökkenteni a stresszt, javítani az általános egészséget és boldogságot, és hosszú távon fenntartani az energikus és kielégítő életet. Fontos megjegyezni, hogy mindenki egyéni életmódhoz igazítja ezeket az elveket, és nem feltétlenül jelenti a teljes lemondást vagy a szigorú korlátozásokat. Az egyensúly megtalálása az élet különböző területein kulcsfontosságú az egészséges és boldog élet eléréséhez.
időszakos böjt 16/8
Az időszakos böjt egy olyan étkezési mód, amely során az étkezési időszakokat és az evési periódusokat szabályozzák. Ez a módszer 16 órás böjtöt és 8 órás evési periódust jelent. Például, ha valaki 20:00 órakor kezdi a böjtöt, akkor 12:00 óráig tart, majd ezt követi egy 8 órás időszak, amikor étkezik (például 12:00 órától 20:00 óráig). Fontos megjegyezni, hogy az időszakos böjt nem megfelelő mindenki számára, és nem helyettesíti a kiegyensúlyozott étrend és az egészséges életmód más szempontjait. Továbbá könnyebb és biztonságosabb lehet úgy elkezdeni, ha fokozatosan szoktatjuk rá a szervezetünket.

szortírozz, adományozz, gondolkozz
A legtöbb ember háza vagy lakása olyan dolgok tárolására szolgál, amikre nincs szüksége. Gondolj csak a szekrényedre. Van benne olyan ruhadarab, amit az elmúlt évben nem hordtál? Esetleg még több ideje? A tárolóban, garázsban, padláson vagy a pincében tárolt dolgokra mind szükség van? Az értelmetlenül tárolt dolgok elveszik a tereket és zsúfoltságot okozhatnak az életterünkben is. Szabadulj meg a feleslegessé vált dolgoktól, add el vagy adományozd olyannak, aki örül neki és hasznát tudja venni. Amikor pedig új dolgok vásárlásán gondolkozol, várj pár napot és tedd fel a kérdést, hogy valóban szükséged van rá? Tényleg hasznos? Biztosan kell új?
Friss levegő (Air)
Az oxigénben gazdag, tiszta levegő belégzése a megfelelő légzéstechnikákkal segít az egészség megőrzésében és a jó közérzet fenntartásában. A friss levegő belégzése tisztítja és frissíti a tüdőnket, javítja a koncentrációnkat és a kreativitásunkra is jó hatással van. A természeti látvány és a csend segít feltöltődni, nyugalmat találni, ellazulni és kikapcsolódni.
próbálj ki egy légzéstechnikát
A rendszeres légzőgyakorlatok segíthetnek az egészséges légzési szokások kialakításában, a stressz csökkentésében, a koncentráció javításában és az általános jóllét elérésében. Ha valaki lélegzési problémákkal küzd, például asztmával vagy más légzési rendellenességgel, akkor ajánlott szakember segítségét kérni a megfelelő légzéstechnikák megtanulásához és alkalmazásához.
tölts időt a szabadban
A természetben való tartózkodás segít az immunrendszer erősítésében, mivel a napfény és a friss levegő hozzájárul a vitaminok és antioxidánsok termeléséhez a szervezetünkben. A szabadban számtalan módon tölthetjük az időnket, lehet ez séta, napozás, sport, piknik, kirándulás, meditálás, pihenés stb. Ezek a tevékenységek felfrissítenek, a természet pedig nyugtató hatással van ránk.
szellőztess minden nap (télen is, nyáron is)
Ha nem olyan helyen laksz, ahol a szellőztető rendszer cseréli a levegőt, szellőztess minden nap legalább egyszer. Érdemes lefekvés előtt, hogy friss levegőben aludj el, de célszerű reggel is ablakot nyitni, mikor felkelsz, hogy kiengedd az elhasznált levegőt és frissre cserélődjön.

Légúttisztító keverék
Évszakos kihívások Mintacsomag
Eucalyptus
Pihenés (Rest)
A megfelelő pihenés és minőségi alvás biztosítja a testi és mentális regenerációt. Nélkülözhetetlen a hosszútávú egészség és a jó életminőség szempontjából. Az alvás ideje alatt a testünknek lehetősége van megújítani és helyreállítani a szöveteket, sejteket és szerveket. Az alvásnak fontos szerepe van az immunrendszer működésének támogatásában és a test regenerálódásában.
Az alvás segít az agynak az információk feldolgozásában, az emlékek megerősítésében és az új ismeretek rögzítésében. A megfelelő alvás elengedhetetlen a kognitív funkciók, mint a memória, a koncentráció és a kreativitás optimális működéséhez. Az alváshiány kapcsolatba hozható a hangulatzavarokkal, mint a depresszió és a szorongás. A jó minőségű alvás feltölti az energiaraktárainkat, segít fenntartani az érzelmi stabilitást, javítja a hangulatunkat, továbbá csökkenteni a stresszt és az aggodalmakat.
alakítsd ki az alvási rutinod
Mindenkinek van egy belső biológiai órája, amely alapvetően a természetes nap-éjszaka ciklushoz igazodik. Ezt tudjuk alakítani, viszont fontos, hogy lehetőség szerint mindig ugyanakkor keljünk és feküdjünk. Aludjunk 7-9 órát, attól függően, hogy mennyi az alvásigényünk. Az éjszakai alvás során átmegyünk több alvási szakaszon, köztük a mélyalváson és az REM-alváson (Rapid Eye Movement). Ezek az alvási szakaszok fontosak az agy és a test megfelelő regenerációjához, a káros anyagok eltávolításához, a sejtek helyreállításához és az egészséges működés fenntartásához. Ha az alvásunk nincs rendben, akkor stresszesek, kimerültek és ingerlékenyek lehetünk, kevésbé tudunk koncentrálni és produktívak lenni.

kerüld a képernyő nézést lefekvés előtt
A képernyő nézés lefekvés előtt negatív hatással lehet az alvás minőségére és az alvás előtti pihenésre. A szakemberek általában azt javasolják, hogy legalább egy órával lefekvés előtt kerüld az elektronikus eszközök használatát. Ez időtartam alatt a melatonin (az alvást és az ébrenlétet szabályozó hormon) termelődése ismét normalizálódhat, és az agy nyugodt állapotba kerülhet, elősegítve az elalvást és a pihentető alvást. Lefekvés előtt érdemes olyan tevékenységeket végeznünk, amelyek segítenek elcsendesülni, például olvasás, a napunk összegzése vagy meleg fürdő. Az alvás minősége és a regenerálódás szempontjából fontos a minőségi éjszakai alvás.
rendszeres meditáció
A meditáció számos egészségügyi és pszichológiai előnnyel jár, például csökkenti a stresszt, a szorongást, a jelenbe hoz, növeli a koncentrációt, javítja az alvásminőséget, elősegíti az érzelmi egyensúlyt, fontos szerepe van az önfejlesztésben és a kreativitás növelésében. Továbbá elősegíti a pozitív hozzáállást és növeli az elfogadást.
Hogyan kell meditálni?
A meditáció egy olyan gyakorlat, amelynek célja a tudatosság növelése, a gondolatok és érzelmek megfigyelése, és az elmének csendesítése vagy fókuszálása. Rengeteg különböző formában létezik, de az alapvető lépések általában azonosak:
kényelmes testhelyzet
Ülj le vagy feküdj le egy olyan helyen, ahol kényelmesen tudsz tartani egy helyzetet anélkül, hogy megmozdulnál vagy feszültnek éreznéd magad.
lassú légzés
Kezdj lassan és mélyen lélegezni, a figyelmedet az érzéseidre és a légzésedre összpontosítva. A lassú légzés segít ellazítani az elmédet és csökkenteni a stresszt.
tudatosság
Engedd el az elmédet a gondolatoktól, és próbálj meg csak a jelen pillanatra figyelni. Az elméd időnként elkalandozhat, de térj vissza a tudatos jelenléthez, amikor észreveszed, hogy elvándoroltak a gondolataid. Ez az elején elég sokszor elő fog fordulni.

fókusz
Egyes meditációs gyakorlatokban lehet, hogy egy adott tárgy, szó vagy mantra is segíthet a fókuszálásban. Ez lehet például egy gyertyaláng vagy egy speciális szó, amit ismételsz magadban.
időtartam
Próbáld meg legalább tíz percig gyakorolni a meditációt, de ha teheted, akár hosszabb időre is elmélyülhetsz.
Hit/bizalom (Trust)
A spirituális jóllét, kapcsolat a felsőbb hatalommal (vallási, spirituális vagy filozófiai) fontos az általános egészség és a gyógyulás érdekében. Erőt és vigaszt adhat a krízis helyzetekben vagy a jövőbeli bizonytalanságokkal szemben. Az életünk különböző területeinek egyensúlya, beleértve a testet, az elmét, az érzelmeket és a spirituális dimenziót is, segíthet abban, hogy teljesebb és kiegyensúlyozottabb életet éljünk.
értékrend kialakítás és célkitűzés
A spirituális dimenzió segíthet abban, hogy megtaláld az életedben azokat az értékeket és célokat, amelyek motiválnak és tartást adnak a mindennapokban és a nehéz időkben egyaránt. Segíthet abban, hogy hosszú távú célokat tűzz ki az egészséged javítása és a gyógyulásod érdekében.
meditáció, hála, ima
A vallásos vagy spirituális gyakorlatok, mint például az ima, a meditáció vagy a hála gyakorlása, segíthetnek a stressz és szorongás csökkentésében. Az ilyen gyakorlatok középpontjában a belső béke és az elfogadás van, amely pozitív hatást gyakorol a mentális álapotunkra, hangulatunkra és az egészségünkre. Nem kell vallásosnak lenned, hogy meditálj vagy hálás legyél.

Jóga kollekció
Bergamot
Jázmin
Lépj velem kapcsolatba
Keress meg bátran, hogy a kihívásaidra a legjobb és a legköltséghatékonyabb megoldást tudjuk megtalálni. Töltsd ki az alábbi űrlapot, hogy felvehessem veled a kapcsolatot telefonon vagy e-mailen keresztül. Te is kereshetsz az alábbi telefonszámon vagy e-mail címen.
Szezonális kihívások
A különböző évszakok különböző kihívásokkal járhatnak az egészségünk szempontjából. Összegyűjtöttem néhány példát a leggyakrabban előforduló kihívásokról és néhány tippet is a megelőzéssel és a leküzdéssel kapcsolatban. A legtöbb problémára kiváló megoldás lehet az esszenciális olajok használata.
Tavasz
Tavasszal, amikor az időjárás enyhül és a természet újraéled, az egészségünkkel kapcsolatos kihívások is megváltoznak.
immunrendszer erősítése
A tavaszi időjárás változékonysága miatt még mindig előfordulhatnak hűvösebb napok, amikor fokozottan kell figyelni a légutak védelmére. Öltözz rétegesen és megfelelően az időjárásnak. Sokan éreznek némi fáradtságot és levertséget a tavasz elején. Ez részben a hosszú tél és a kevesebb napfény miatti D-vitamin hiány következménye lehet. Növeld a szabadban töltött időt és szedj táplálékkiegészítőt, például a Lifelong Vitality Pack segít a megfelelő vitaminok és ásványi anyagok bevitelében. Az On Guard olaj, gyöngyöcske vagy lágyzselatin kapszula is nagy segítség lehet, mert hozzájárul az immunerősítéshez.
allergiák
A virágzó növények és a levegőbe kerülő pollenek miatt az allergiás tünetek felerősödhetnek. Ha ismered az allergiáidat, készülj fel rájuk, ezt teheted antihisztaminokkal, TriEase kapszulával vagy a megszokott allergiagyógyszereddel. Figyeld az aktuális pollenjelentéseket és igyekezz csökkenteni a szabadban töltött időt a csúcsidőszakokban.
mentális egészség
A tavasz a megújulás ideje, ami jó alkalom lehet új szokások bevezetésére, például a meditációra vagy a tudatos jelenlét gyakorlására.
fizikai aktivitás
Kihasználva a kellemes időt, növeld a szabadtéri aktivitásokat, például sétálj, kerékpározz, mozogj a természetben.
rovarcsípések
Ha sokat vagy a szabadban, használj rovarriasztót a kullancsok és egyéb rovarok ellen. Kiváló választás erre a feladatra a citronella, levendula és a TerraShield esszenciális olajok.

táplálkozás és hidratáció
Tavasszal már hozzáférhető sok friss zöldség és gyümölcs. Érdemes helyi és szezonális termékeket vásárolni, mert több a tápanyag tartalmuk és kevésbé szükséges vegyszerezni őket a szállítás miatt. A melegebb idő miatt nőhet a folyadékigényed. Ügyelj a megfelelő hidratációra, igyál elegendő vizet naponta.
bőr- és napvédelem
Kezd el lassan szoktatni a bőrödet a naphoz és használj napvédő krémet, amikor szükséges.
Nyár
Nyáron, a magas hőmérséklet, a napfény és a változó életstílus miatt más kihívásokkal kell szembenéznünk az egészségünk szempontjából.
bőr- és napvédelem
Mindig használj megfelelő napvédő krémet, amikor a szabadban tartózkodsz, még felhős időben is. Védheted a szemed napellenzős sapkával és napszemüveggel is. Kerüld a napot a legerősebb sugárzás idején, általában délelőtt 10 és délután 4 óra között vagy bizonyosodj meg róla, hogy védve vagy a káros sugárzás ellen. A fizikai naptejek megfelelő védelmet tudnak nyújtani minden napszakban.
táplálkozás és hidratáció
Ha nyaraláson vagy vagy a szabadban töltöd az időt, a napi rutinodtól eltérően lehet, hogy fizikailag aktívabb leszel. Ügyelj arra, hogy elegendő kalóriát és tápanyagot vigyél be, hogy fedezve legyen az energiaszükségleted. A több mozgás és a magas hőmérséklet miatt fokozottan veszítünk folyadékot is, ezért fontos, hogy elegendő vizet igyunk. Kerüld a túl sok koffein- és cukortartalmú italokat, mert ezek tovább növelhetik a kiszáradás kockázatát.
allergiák
Egyeseknél a nyár a szénanátha időszaka, amikor a fű és egyéb növények pollenjei a levegőben vannak. Ha allergiás vagy, kövesd az aktuális pollenjelentéseket és szükség esetén alkalmazz allergiaellenes gyógyszereket vagy természetes megoldásként TriEase kapszulát és esszenciális olajokat (Air, borsmenta, eucalyptus, lenedula, citrom, római kamilla és teafa).
rovarcsípések
Ha sokat vagy a szabadban, használj rovarriasztót a kullancsok és egyéb rovarok ellen. Kiváló választás erre a feladatra a citronella, levendula és a TerraShield esszenciális olajok.

fizikai aktivitás
Nyáron vagyunk talán a legaktívabbak fizikailag, sok a sportolási lehetőség a vízeken, a levegőben és a szárazföldön egyaránt. Izmainkat és izületeinket remekül tudjuk támogatni a DeepBlue termékcsaláddal. Enyhülést hoznak és segítik a gyorsabb regenerációt.
Ősz
Az ősz sok változást hoz magával, így az egészségünkkel kapcsolatban is érdemes néhány dologra különösen odafigyelni ebben az időszakban. Mire érdemes odafigyelni ősszel?
immunrendszer erősítése
Az őszi hónapok a megfázások és influenzák szezonja. Fogyassz sok C- és D-vitamint, cinket és echinaceát tartalmazó élelmiszereket és kiegészítőket az immunrendszer erősítésére. Javasolt a Lifelong Vitality Pack a megfelelő vitaminok és ásványi anyagok beviteléhez, illetve az On Guard olaj, gyöngyöcske vagy lágyzselatin kapszula az immunerősítéshez.
mentális egészség
Sok ember számára az ősz a szezonális affektív zavar (SAD) időszaka. Ha a rövidebb napok és kevesebb fény hatással van a hangulatodra, érdemes olyan esszenciális olajokat magadnál tartani, amik hangulatjavítók és egyensúlyban tartanak. Ilyen lehet a Balance, az Adaptiv, citrus olajok (bergamot, vad narancs, grapefruit, citrom), rózsa, ylang-ylang, geránium és a tömjén.
fizikai aktivitás
Az időjárás változásával talán kevésbé vonzó kinti tevékenységekben részt venni, de próbálj meg rendszeresen mozogni, akár bent, akár kint.

megfelelő ruházat
Viselj réteges öltözéket, hogy alkalmazkodni tudj a változó hőmérsékletekhez, és óvd meg magad a hidegtől.
bőrápolás
Az őszi időjárás, különösen a szél és a hideg, kiszáríthatja a bőrt. Használj testápolót és hidratáló krémeket, amennyiben szükséges.
allergiák
Néhány ember tapasztalhat allergiás reakciót az ősz során, különösen a penész és a levelek bomlásával kapcsolatban. Tartsd szem előtt az allergiás tüneteket és ha tudod, hogy hajlamos vagy rájuk, előzd meg. Párologtass teafát vagy On Guardot a levegő fertőtlenítésére és szedj TriEase kapszulát a megelőzés érdekében.
táplálkozás és hidratáció
Érdemes kihasználni az őszi zöldségek és gyümölcsök bőségét, ilyenek például a tök, sütőtök, alma, körte és a szőlő, ami mind remek vitaminforrás és rostokban gazdag. Ha nem is érzed annyira a szomjúságot, mint nyáron, fontos továbbra is elegendő folyadékot fogyasztani, hogy az anyagcseréd megfelelően működjön.
Tél
Télen különleges kihívások elé nézhetünk az egészségünkkel kapcsolatban, főként a hideg időjárás, a kevesebb napfény és a beltérben töltött hosszabb idő miatt.
immunrendszer erősítése
Télen is fontos az immunrendszerünk támogatása és erősítése, mert ellenállóbbá tesz minket a hideg időjárás ellen. Fogyassz táplálékkiegészítőket, mint például a Lifelong Vitality Pack a megfelelő vitaminok és ásványi anyagok beviteléhez, illetve az On Guard olaj, gyöngyöcske vagy lágyzselatin kapszula az immunerősítéshez.
mentális egészség
A napfény hiánya és a rövidebb nappalok miatt egyes emberek hajlamosabbá válhatnak a depresszióra. Ha ez hatással van a hangulatodra, érdemes olyan esszenciális olajokat magadnál tartani és az otthonodban párologtatni, amik hangulatjavítók és egyensúlyban tartanak. Ilyen lehet a Balance, az Adaptiv, citrus olajok (bergamot, vad narancs, grapefruit, citrom), rózsa, ylang-ylang, geránium és a tömjén. Ha ez úgy érzed nem elég, fordulj szakemberhez.
fizikai aktivitás
A hideg idő miatt kevesebbet mozoghatunk a szabadban, de próbálj meg rendszeresen sportolni otthon vagy edzőteremben.
megfelelő ruházat
Viselj meleg, réteges öltözéket, hogy megőrizd a testmeleged és óvd magad a hidegtől. Kerüld el a hipotermiát és a fagyást.
bőrápolás
A hideg, száraz levegő és a szél kiszáríthatja a bőrt. Használj testápolót és hidratáló krémeket, amennyiben szükséges.

táplálkozás és hidratáció
Bár limitáltabb a kínálat, de figyeljünk oda a zöldségek és gyümölcsök fogyasztására télen is. Extra táplálékként superfoodokat is beépíthetsz az étkezédesedbe a megfelelő vitalitás érdekében. Az elegendő folyadékbevitel ugyanúgy fontos, hogy az anyagcseréd megfelelően működjön és kevésbé legyél kitéve a betegségeknek.
beltéri levegő minősége
A fűtés miatt a beltéri levegő kiszáradhat, ami irritálhatja a légutakat. Használj párologtatót vagy légtisztítót és szellőztess minden nap, ha nincs olyan szellőztetőrendszer, ami cseréli a levegőt. Az olajok diffúzerből való párologtatása is javíthatja a levegő minőségét és az otthoni hangulatot, de a friss levegőt helyettesíti.
Vegyszermentesítés
Milyen vegyszerek vesznek körbe az otthonunkban?
Gyakran használunk tisztításhoz, személyes higiéniához vagy más háztartási feladatokhoz vegyszereket és sokszor bele sem gondolunk, mennyire káros hatással lehetnek ránk és környezetünkre. Néhány gyakori vegyszer, amely előfordulhat az otthonunkban:
Tisztítószerek
általános tisztítószerek, fertőtlenítők, fürdőszobai és konyhai tisztítók, ablaktisztítók, bútortisztítók, mosószerek, öblítők, folteltávolítók stb.
Személyes higiéniai termékek
hajáploási és hajformázási szerek és spray-k, tusfürdők, fogkrémek, dezodorok, kézfertőtlenítők, szappanok stb.
Illatosítók
légfrissítők, parfümök, testpermetek, gyertyák, mécsesek, füstölők, rossz minőségű és szintetikus esszenciális olajok stb.

Növényvédőszerek és egyéb vegyszerek
rovarirtók, rágcsálóirtók, gyomirtók, hangyairtók, talajjavítók, műtrágyák, növényvédő szerek stb.
Ragasztók és festékek
Ragasztók, festékek, oldószerek stb.
Mit érdemes használni helyettük?
A takarításhoz sokféle vegyszermentes és természetes anyag használható, amelyek hatékonyak, környezetbarátok és az egészségünkre sincsenek negatív hatással. Ezek az anyagok gyakran olcsóbbak, könnyen beszerezhetőek és hosszabb ideig használhatók, mint a kereskedelmi tisztítószerek.

(fehér) ecet
Az ecetet, ami sárgás vagy barnás színű és a bolti polcokon találunk, elsősorban főzéshez és ételkészítéshez használjuk, míg a fehér ecetet (színtelen, kevésbé erős a szaga) inkább tiszításra használjuk a háztartásban. A szódabikarbónához hasonlóan a fehér ecet is alkalmas a vízkő eltávolítására, a kellemetlen szagok semlegesítésére, fertőtlenítésre, a ruhák színének a megtartására, akár élénkítésére is. Általában biztonságosan használható a legtöbb felületen, (például a csempe, üveg, rozsdamentes acél, kerámia stb.) de érdemes először kisebb felületen kipróbálni.

citrom
A citrom kellemes illatú, természetes fertőtlenítő, ami nem csak zsíroldó hatású, de a ragasztómaradványokat és a makacs foltokat is segít eltávolítani. Tisztíthatunk vele konyhai felületeket, elmoshatuk konyhai eszközöket, letörölhetjük az üvegfelületeket, frissíthetjük a szőnyegeket és a textíliákat, továbbá kiváló a fürdőszobai vízkőoldásra is. A citromban található C-vitamin természetes antioxidáns, amely segít megtisztítani a felületeket a káros szabad gyököktől, így a fogyasztása is jótékony hatású.

szódabikarbóna
A szódabikarbóna is feltőtlenít és vízkőoldó, úgy mint a citrom, de használhatjuk szagsemlegesítéshez (hűtőszekrényben, kukában), szennyeződések eltávolításához, súrolószerként, tiszításhoz és textíliák (ruhák, törölközők, ágyneműk) puhításához, színvédéséhez is.

mosódió
Mosáshoz használhatunk mosódiót, ami kapható szilárd és folyékony formában is. Előnyei, hogy költséghatékony, hypoallergén és kíméli a ruhákat. Viszont néha a makacs foltokhoz és erős szennyeződésekhez további tisztítószerek vagy folteltávolítók használatára lehet szükség.

természetes szappan
A kőszappan természetes és biológiailag lebomló, így alkalmas kézmosásra, testápolásra és háztartási tisztításra is. Mivel célunk elkerülni a vegyi anyagokat és a mesterséges illatanyagokat, keressünk olyan szappanokat, amik mindezektől mentesek. Készíthetünk otthon is illatosított szappanokat esszenciális olajokkal, de készre gyártott folyékony szappant is vásárolhatunk, például a doTERRÁtól.

CPTG minősítésű esszenciális olajok
Az esszenciális olajok kiválóan használhatók takarításhoz is, mivel rendelkeznek antibakteriális, fertőtlenítő és frissítő tulajdonságokkal. A természetes illatuk pedig segít megszüntetni a kellemetlen szagokat, eltávolítják a szennyeződéseket és a baktériumokat.
Természetes, hatékony és használatra kész
A doTERRA vállalattól kizárólag teljesen természetes tisztítószereket, test- és arcápolási szereket, fogkrémet, mosószert, kézmosószappant, tisztálkodási szereket, dezodorokat, és tisztítókoncentrátumot (meg még sok mást is) vásárolhatsz, megkímélve magad a kísérletezéstől és az otthoni kotyvasztástól, de akár kombinálhatod is a kettőt.
A tisztítókoncentrátumot használhatod mosogatószerként, általános tisztítószerként, konyhai és fürdőszobai takarításhoz, felmosáshoz, de akár WC pucoláshoz is. Attól függően, hogy milyen arányban higítod. Adhatsz hozzá ecetet, esszenciális olajokat és vizet a higításhoz.

Lépj velem kapcsolatba
Keress meg bátran, hogy a kihívásaidra a legjobb és a legköltséghatékonyabb megoldást tudjuk megtalálni. Töltsd ki az alábbi űrlapot, hogy felvehessem veled a kapcsolatot telefonon vagy e-mailen keresztül. Te is kereshetsz az alábbi telefonszámon vagy e-mail címen.
Hogyan előzzük meg a betegséget?
Az egészség megőrzése és a betegségek megelőzése érdekében számos egyszerű és hatékony lépést tehetünk. Az alábbiakban felsorolok néhány kulcsfontosságú módszert és szokást, amelyek segítenek megelőzni a betegségeket:
Egészséges étkezés
Fogyasszunk változatos és tápláló ételeket, amelyek gazdagok zöldségekben, gyümölcsökben, teljes értékű gabonákban, fehérjékben és egészséges zsírokat tartalmaznak. Kerüljük a feldolgozott élelmiszereket, a cukros és magas zsírtartalmú ételeket, és igyekezzünk mérsékelni a só és a transzzsírok fogyasztását.
Testmozgás
Mozogjunk rendszeresen, végezzünk legalább heti 150 perc közepes vagy 75 perc intenzív intenzitású aerob mozgást. Az erősítő edzések és a nyújtás is fontosak az egészséges test fenntartásához.

Káros anyagok elkerülése
Próbáljunk kizárni vagy minimalizálni az életünkből azokat az anyagokat, amelyek károsíthatják az egészségünket, mint például dohányzás, túlzott alkoholfogyasztás, légszennyezés és mérgező vegyszerek. A háztartási vegyszerek erős vegyi anyagok, hosszútávú használatuk irritációhoz, allergiás reakciókhoz és akár súlyos mérgezéshez is vezethet.

Elegendő alvás
Próbáljunk mindennap elegendőt aludni, ez általában 7-9 órát jelent felnőtteknek. Az alvásnak kulcsfontosságú szerepe van az immunrendszer és az általános egészség támogatásában. Ha nem alszunk eleget, kimerültek, ingerlékenyek, türelmetlenek lehetünk, kevésbé tudunk koncentrálni és produktívak lenni.
Stresszkezelés
Találjunk megfelelő módszereket a stressz kezelésére, például meditáció, jóga, mélylégzés vagy relaxációs technikák segítségével. A túlzott stressz hosszú távon negatívan befolyásolhatja az egészséget. Ha súlyosabb problémával állunk szemben vagy már régóta nem tudunk megoldani valamit, érdemes szakemberhez fordulni, például pszihológushoz, kineziológushoz vagy elmehetünk családállításra is.
Rendszeres orvosi vizsgálatok
Látogassunk el rendszeresen orvoshoz és végeztessünk szűrővizsgálatokat, mert a korán diagnosztizált betegségeket és elváltozásokat könnyebben vissza lehet fordítani. Érdemes beadatni a szükséges és már régóta használt, tesztelt védőoltásokat, amelyek segítenek megelőzni a fertőző betegségeket és járványokat.
Támogató közösség
Kapcsolódjunk egy támogató közösséghez, családhoz vagy barátokhoz, ami segít csökkenteni az izolációt és a stresszt, valamint javítja a mentális és érzelmi jólétünket. A minőségi kapcsolatok segíthetnek a problémáink kibeszélésében és megoldásában is.

Válogasd meg a belső körödet
Sokszor hallani, hogy az ember megválaszthatja a barátait, de a családját nem. Határokat azonban fontos húznunk az összes kapcsolatunkban, hogy az ne legyen számunkra káros vagy mérgező. Érdemes odafigyelni, kivel hogyan érezzük magunkat. Ha felszabadultak vagyunk és bátran adjuk önmagunkat, érezzük az elfogadást és a szeretetet, akkor az a kapcsolat valószínüleg épít és jó hatással van ránk. Ha valaki mellett feszültek vagyunk, frusztráltak és úgy érezzük "tojáshéjon lépkedünk", akkor ott valami nincs rendben és foglalkoznunk kell azzal, hogy mi okozza ezt a dinamikát.
Cseréld le az otthoni tiszítószereket
Használj természetes vagy környezetbarát tisztítószereket a háztartási vegyszerek helyett. Ezeknek az anyagoknak kevesebb vagy nincs káros vegyi anyag tartalma, így kevésbé káros az egészségünkre és a környezetre nézve. Hatékonyan helyettesíthetjük a kereskedelmi tisztítószereket például ecettel, szódabikarbónával, citromlével és esszenciális olajokkal is. Receptekért és tippekért kattints a Kapcsolat menüpontra az oldal tetején és nézd meg az ezzel kapcsolatos videókat.
Fordíts nagyobb figyelmet a pihenésre
Sokszor előfordul, hogy az emberek a pihenést és az alvást áldozzák fel, amikor sürgős feladatokkal és határidőkkel kell szembenézniük. Azonban fontos megérteni, hogy a pihenés és az alvás nemcsak "felesleges" időtöltés, hanem az egészség és a jó teljesítmény alapvető pillérei is. Az elégtelen pihenés és alvás negatívan befolyásolhatja az egészségünket, az érzelmi egyensúlyunkat, a koncentrációt és a munkateljesítményt. Priorizáld a pihenést is, mert anélkül a hatékonyságod jelentősen csökkenhet. Alkalmazhatsz különböző módszereket, például 20 perc aktív, fókuszált munka vagy tanulás, aztán 5 perc szünet. Ismételd addig, amíg nem csökken a produktívitásod. Utána tarts egy hosszabb szünetet és ismételd meg a folyamatot.
Állítsd helyre a metabolikus rendszeredet
A metabolikus rendszer egészsége alapvetően befolyásolja a testünk működését, mivel a rendszer gondoskodik a tápanyagok feldolgozásáról és energia előállításáról. Ha a metabolikus rendszer egészséges, akkor a szervezet hatékonyan képes szabályozni a testtömegét, fenntartani a fizikai aktivitást és megbirkózni a betegségekkel.
Tényleg 100% természetes?
A „100% természetes” kifejezést általában olyan termékek esetében használják, amelyek állítólag csak természetes alapanyagokból készülnek, és nem tartalmaznak mesterséges, szintetikus vagy kémiai anyagokat. Ezek a termékek általában növényi, ásványi vagy más természetes eredetű összetevőket tartalmaznak.
Azonban az „100% természetes” kijelentés nem egyértelmű és nemzetközileg szabványosított definícióval rendelkezik, de nem szükségszerűen jelenti azt, hogy a termék teljes mértékben organikus vagy egészséges. A gyártók és forgalmazók gyakran használják ezt a kifejezést a termék vonzóvá tételére, de az ilyen kijelentések megbízhatóságát mindig érdemes kritikusan megvizsgálni.

Esszenciális olajok
Mik azok az esszenciális olajok?
Az esszenciális olajok természetes illóolajok, amelyeket a növények különböző részeiből (levél, virág, gyökér, termés, héj, stb.) nyernek ki, gőzdesztillációval vagy hideg préseléssel. Az így kapott olajok nagyon erőteljesek és koncentráltak, ezért általában csak cseppenként, kis mennyiségben használják. Ezek az olajok különbözőképpen szolgálhatják a növényeket:
- kommunikáció
- védelem a fertőzések ellen
- küzdelem a környezeti hatásokkal
- a rovarok odavonzása és elriasztása
- védelem a napsugárzástól és a szennyeződésektől

Az emberek is sokféleképpen hasznosítják az esszenciális olajokat az egészségügyben, a wellness területén, és a mindennapi életükben. Sok esetben ugyanarra is használják az olajokat, mint a növények, például rovarok, fertőzések vagy nap elleni védelemre, stresszkezelésre és nyugtatásra, vagy afrodiziákumként. Akár a gyógyszerek egy részét is kitudjuk váltani esszenciális olajokkal, de a minőségére és a tisztaságára nagyon oda kell figyelni. Nagyobb problémát, akár mérgezést is okozhatunk, ha szennyezett és nem megfelelő minőségű olajokat használunk.
Mit jelent, hogy tiszta egy esszenciális olaj?
Az esszenciális olaj piacra nincs egységes nemzetközi szabályozás. Ez azt jelenti, hogy a gyártók és forgalmazók szabadságot élveznek a termékeik előállításában, címkézésében és értékesítésében. Ennek eredményeképpen ráírhatják a címkékre, hogy 100% tiszta vagy természetes, ami sokszor csak annyit jelent, hogy tartalmaz az adott üveg növényi eredetű esszenciális olajat.
Az esszenciális olaj piac jelentősen növekedett az utóbbi években, mert az emberek egyre inkább odafigyelnek az egészségükre és nyitottabbak a természetes, egészséges életmódra. A gyártók, márkakereskedők és online kiskereskedők kihasználva ezt és az emberek tájékozatlanságát, szinte bármit piacra dobhatnak esszenciális olaj néven, az emberek pedig megveszik, gondolva, hogy jót tesznek az egészségükkel. Gyakori még az illóolajoknál, hogy higítják őket olcsó hordozóolajokkal, szintetikus illatanyagokkal, különböző oldószerekkel és alkohollal.

SZINTETIKUS
Az illóolaj piac háromnegyede szintetikus, ami azt jelenti, hogy laboratóriumi körülmények között állítanak elő olyan olajat, ami nem növényből származik. Teljesen mesterséges. Ezek az olajok károsak lehetnek az egészségre és ezt jelzi is a számos veszélyjel az üvegükön (jobb esetben).
ÉTEL
Vannak illóolajok, amik már ételnek minősülnek. Gondolhatnánk, hogy ezek biztonságosak, meg is lehet őket enni, de a gyorséttermi ételek is idetartoznak, azt pedig mindenki döntse el magának, hogy ez a kategória milyen minőséget képvisel.
TESZTELT
A tesztelt kategória a terápiás minőségű olajokat jelzi, amik aromaterápiás célokra alkalmasak és átestek már valamilyen minőségellenőrző teszten. Ezek az olajok nem valószínű, hogy okoznak egészségügyi károsodást, viszont a tisztaságuk megkérdőjelezhető. Ha a gyártó vagy forgalmazó nem biztosít dokumentációt az olaj 100%-os tisztaságáról, akkor nem tudjuk, hogy tiszta-e, hiszen a címkére ráírhat jóformán bármit.
CPTG
A CPTG rövidítés a "Certified Pure Therapeutic Grade" kifejezésre utal, ami azt jelenti, hogy "Tanúsított Tiszta Terápiás Minőségű". Ez a minősítés biztosítja, hogy az esszenciális olajok a legmagasabb minőségi szabványoknak felelnek meg, garantáltan tiszta és természetes alapanyagokból készülnek. Ezek az esszenciális olajok teljes körűen teszteltek, különféle laboratóriumi vizsgálatoknak vetik őket alá, hogy megbizonyosodjanak a minőségükről és a tisztaságukról. Nem tartalmaznak oldószereket, nincsenek higítva vagy összekeverve egyéb anyagokkal, tisztán a növényt hideg préselik vagy gőzdesztilálják.
A doTERRA egy multinacionális vállalat, amely csak ilyen minősítésű esszenciális olajokat és más természetes wellness termékeket forgalmaz. A cég teljes transzparenciát vállal az olajok terén, minden mono olaj üvegének az alján van egy raktári szám, ami segítségével ellenőrizhetik a vásárlók az üveg tartalmát.
Melyik megközelítés áll hozzád közelebb?

modern megközelítés
- A tünetek kezelésére lett kifejlesztve
- Izolált szintetikus anyagokból készül
- Mellékhatásai lehetnek (ismert és ismeretlen)
- A világszintű egészségügy évente 6,5 trillió dollárba kerül

holisztikus megközelítés
- A kiváltó okokat kezeli, a testünk szükségleteit figyelembe véve
- Természetes növényi kivonatokat alkalmaz
- Biztonságos, nincsenek negatív mellékhatások
- Több ezer éve alkalmazzák gyógyításra
Mire jók az esszenciális olajok?
A mindennapi kihivásainkban nyújtanak természetes, hatékony és biztonságos támogatást, negatív mellékhatások nélkül. Ez lehet az immunrendszerünk erősítése, napozás utáni leégés, fejfájás, emésztési probléma, kiütések, láz, allergia, rovarcsípés, vírusos vagy gombás fertőzés, hisztis gyerek, menstuációs görcs, vagy bármi más, ami előfordul a mindennapjainkban és többeknél a gyógyszeres dobozhoz nyúlunk megoldásért.
Az esszenciális olajokat a növényekből nyerik ki, nem módosítják vagy szedik szét ezeket a vegyületeket. A gyógyszereket vagy teljesen szintetikusan állítják elő vagy a növényekből kinyert anyagokat bonják szét, például egy-egy molekula szerkezetet használnak fel.

A testünk a számára ismerős, természetes anyagokat és vegyületeket képes gyorsan és hatékonyan beépíteni. Ezért tapasztalhatjuk, hogy egy esszenciális olaj gyorsabban és tartósabban hat, mint egy szintetikus gyógyszer. Sok esetben a gyógyszerek csak a tüneteinket kezelik, a problémáink gyökereit nem és amit nem hasznosít a szervezetünk, az fel is halmozódhat további problémákat okozva.
Az esszenciális olajok viszont természetes, összetett aromás vegyületek, amiknek minden részét hasznosítja a szervezetünk vagy kiüríti a felesleget. Rengeteg féle esszenciális olaj létezik, számtalan kombinációban, ami hirtelen túl sok lehet a kezdőknek. Ezért első, egyszerű lépésként összeállítottunk néhány mintacsomagot a legnépszerűbb olajaink közül, amit a gomba kattintva meg tudsz nézni:
Hogyan lehet alkalmazni az esszenciális olajokat?
Az alábbi alkalmazási formák csak CPTG minősítésű esszenciális olajokra vonatkoznak. Ha gyengébb minőségű olajokat használsz, irritáció, allergia és mérgezés veszélye is fennállhat. Mindig olvasd el és tartsd be a biztonsági utasításokat és ha szükséges, kérd szakértő vagy szakember segítségét. Alkalmazi a következőképpen lehet:

diffúzor
tenyérből inhalálva vagy diffúzorral a levegőbe juttatva

Külsőleg
hígítva a célzott területekre kenve

Belsőleg
cseppentve nyelv alá, vízbe vagy zöldségkapszulába
Még több információ és vásárlás
Kattints a gombra és tudj meg többet a természetes megoldásokról a sooil.eu oldalon. Elérhetőek receptek, tippek és trükkök az egészséges életmód és a tudatos szokások kialakításához. Továbbá lehetőséged van CPTG minősítésű esszenciális olajakat és termékeket vásárolni kedvezményes áron. Ha segítségre van szükséged, kattints a sooil.eu oldal bal alsó sarkában lévő képre és írd meg a kérdésed.
CBD vagy copaiba esszenciális olaj?
Egy időben hatalmas népszerűségnek örvendett a CBD olaj, szinte mindenbe tettek, élelmiszerekbe, kozmetikumokba. Ez felveti a kérdést, hogy tényleg ennyire jó, mint amennyire mondják?
Egy orvosi előadás alapján összegyűjtöttem a CPD olaj tulajdonságait és összehasonlítottam a copaiba esszenciális olajjal. Az egyik fő különbség a két olaj között, az endokannabinoid rendszerben lévő CB1 és CB2 receptorokra gyakorolt hatásuk. Az endokannabinoid rendszer fontos szerepet játszik a homeosztázis fenntartásában és a test különböző folyamatainak szabályozásában. Kulcsfontosságú elemei a CB1 és CB2 receptorok, amelyek a cannabinoidokkal, például a CBD (kannabinoid) és a THC (tetrahidrokannabinol) vegyületekkel kölcsönhatásba lépnek.
A CB1 receptorok főként az agyban és az idegrendszerben találhatók, de megtalálhatók még a tüdőben, a májban és a vesékben is. Kölcsönhatásba lépnek a pszichoaktív hatást kiváltó THC (tetrahidrokannabinol) vegyületekkel, ami hangulatváltozást, étvágyat, fájdalomcsillapítást és érzékszervi változásokat okozhat. A CB1 receptorok szerepet játszanak az agyi folyamatok szabályozásában, beleértve a memóriát, a koordinációt és a fájdalomérzetet.
A CB2 receptorok szélesebb körben elterjedtek az immunrendszerben és más szövetekben, mint például a bőr, a gyomor-bélrendszer és az immunsejtek. A CB2 receptorok fő szerepe az immunválasz szabályozása és a gyulladáscsökkentés. Amikor a CBD (kannabinoid) vagy más cannabinoidok kötődnek a CB2 receptorokhoz, ezek képesek szabályozni az immunválaszt és csökkenteni a gyulladásos folyamatokat.

CBD olaj
- CB1 és CB2 receptorra is hat
- indirekt hat a receptorokra, ezért több kell belőle, drágább
- pszihés tünetek jelentkezhetnek
- van benne THC (>0.2%)
- pozitív drogteszt
- 10-15%-a beta-kariofilin

Copaiba esszenciális olaj
- CB2 receptoral reagál
- direkt hat a receptorokra, ezért kevesebb kell belőle, olcsóbb
- nem okoz pszihés tüneteket
- nincs benne THC
- negatív drogteszt
- akár 65%-a beta-kariofilin
- szúnyogriasztó
Lépj velem kapcsolatba
Keress meg bátran, hogy a kihívásaidra a legjobb és a legköltséghatékonyabb megoldást tudjuk megtalálni. Töltsd ki az alábbi űrlapot, hogy felvehessem veled a kapcsolatot telefonon vagy e-mailen keresztül. Te is kereshetsz az alábbi telefonszámon vagy e-mail címen.